Komplex múzeumpedagógiai foglalkozás, melyen a drámapedagógia és a vizuális nevelés eszközeivel vizsgáljuk a személyes tér és a városi tér kapcsolatát.
Kapcsolódás a NAT-hoz: Művészetek/ Vizális kultúra, Dráma és tánc, Ember és társadalom/Etika, Történelem, társadalomismeret és államplogári ismeretek.
A foglalkoás sikerrel beépíthető rajzórák, drámaórák illetve viselkedéstan és erkölcstan órák tematikájába
Korcsoport: 9-13 év
Játékos, interaktív folyamatban kapcsoljuk össze a kiállítási tárgyakat a gyerekek személyes élményeivel. A kreatív önkifejezés lehetőséget teremt mind a csoportként való együttműködésre, mind az egyéni készségek fejlesztésére. A múzeum teréhez való személyes kapcsolódás segíti az önálló kulturális gondolkodás kialakulását. A foglalkozás játékai közöségépítő gyakorlatokként is működnek, így segítik a tanári, osztályfőnöki munkát, Akár összeszokott csoportban is létrehozhatnak új kapcsolatokat, a kis- és nagycsoportos munka a személyesség különböző szintjein mozog, szabad teret adva a gyerekeknek az egymással való kommunikációra.
A gyakorlatok fontos fókusza a kommunikációs készségfejlesztés: megnyilatkozás és kommunikáció a csoportban, egyéni prezentációs készségek, információelemzés és rendszerezés interjúgyakorlatokban. Emellett fontos a vizuális gondlkodás, kreativitás fejlesztése,kultrális intézményekhez való pozitív, aktív hozzáállás kialakítása, ezen keresztül aktív állampolgárságra való nevelés.
A foglalkozást tartja: Kallos Viola drámapedagógus és Kálmán Zsófia művészetterapeuta
Jelentkezés: muzeumpedagogia@deak17galeria.hu
A foglalkozás során fényképeket is készítünk, a szolgáltatás igénybevételével a résztvevők hozzájárulnak ahhoz, hogy a felvételeken szerepeljenek. A felvételeket a Galéria kommunikációs anyagaiban, sajtómegjelenései során használja fel.