A Fakultatív fénytanórák 2. évadának harmadik részében a színváltozás témájához kapcsolódóan Sztojánovits Andrea fényművész alkotásait ismerhetjük meg. A természeti jelenségek megértésében pedig Fazakas Andrea biológiatanár lesz segítségünkre. Sztojánovits Andrea fényművész, főiskolai docens. Közel 20 éve a digitális képalkotás egyik határterületével,…
Tovább "Színváltozás X Fakultatív fénytanórák"online program
UV-fény X Fakultatív fénytanórák
Zelena Veronika festőművész
A Fakultatív fénytanórák 2. évadának második részében az UV-fény témájához kapcsolódóan Zelena Veronika festőművész alkotásait ismerhetjük meg. A természeti jelenségek megértésében pedig Fazakas Andrea biológiatanár lesz segítségünkre. Zelena Veronika 2016-ban végzett a Képzőművészeti Egyetem festőművész szakán. Már egyetemi évei alatt…
Tovább "UV-fény X Fakultatív fénytanórák"Fotoszintézis X Fakultatív fénytanórák
Koros Design
A Fakultatív fénytanórák 2. évadának első részében a fotoszintézis témájához kapcsolódóan a Koros Design fényinstallációt ismerhetjük meg. A természeti jelenségek megértésében pedig Fazakas Andrea biológiatanár lesz segítségünkre. A felfújható, óriás fényszobrokat, filmes és színházi látványelemeket tervező Koros Design alkotásaiban a…
Tovább "Fotoszintézis X Fakultatív fénytanórák"Szakmai beszélgetés a tánc és a fotográfia kapcsolatáról
Kísérőprogram a Lépéslenyomatok kiállításhoz kapcsolódóan
Fcebook-esemény LINKRésztvevők: dr. Lanszki Anita, a Magyar Táncművészeti Egyetem Pedagógiai és Pszichológiai Tanszék vezetője és Pálosi István mozdulatművész és a MOHA – Mozdulatművészeti Gyűjtemény vezetőjeModerátor: Somogyi-Rohonczy Zsófia művészettörténész, a Lépéslenyomatok kiállításkoncepció egyik kidolgozója A Lépéslenyomatok kiállítás fő kérdéséhez kapcsolódóan a…
Tovább "Szakmai beszélgetés a tánc és a fotográfia kapcsolatáról"Lépéslenyomatok – online tárlatvezetés
Kérdések a rögzítés, a fotográfus és a táncos együttműködéséről!
A Lépéslenyomatok kiállítás a századforduló időszakától napjainkig a tánc és a mozdulatok pillanatnyisága és a fotográfia mint rögzítés állandósága közötti párbeszédre hívja fel a figyelmet. Ebbe a termékeny párbeszédbe a múltban és a jelenben is bekapcsolódtak kortárs művészek a képzőművészet…
Tovább "Lépéslenyomatok – online tárlatvezetés"Nagy Fruzsina X STARTart
Ismerjétek meg a jelmeztervező szakmát!
vendég: Nagy Fruzsina jelmeztervezőmoderátor: Kovács Andrea művészeti menedzser A beszélgetés március 31-én Galéria Facebook-oldalán követhető 17 órától. Link az eseményhez. Nagy Fruzsina jelmeztervező látványos és egyedi tervezésű kosztümjei egyaránt láthatóak Bécs, Graz, Hamburg, Luzern, Zürich, Köln és magyarországi színházak színpadain.…
Tovább "Nagy Fruzsina X STARTart"Beporzók Napja 2021
#beporzóknapja #beporzoknapja #múzeumokajövőért
A két éve megrendezésre kerülő Beporzók Napja programsorozat célja, hogy felhívja a figyelmet a beporzó rovarok mindennapi életünkben betöltött szerepére, nélkülözhetetlen tevékenységükre. 2021-ben a majdnem 40 hazai művelődési és kulturális intézmény csatlakozott a meghirdetett kampányhoz és ajánl kulturális és ismeretterjesztő…
Tovább "Beporzók Napja 2021"Last Words – ONLINE TÁRLATVEZETÉS
Halljátok meg a kihalás szélére sodródott élőlények utolsó szavait!
Február 26-án, pénteken 17 órától hat kortárs képzőművész – Éberling Anikó, Énzsöly Kinga, Horváth Lóczi Judit, Mónus Viktor, Szentgyörgyi Erika és Zakar Antal – mutatja be a LAST WORDS tárlatot. A közös online tárlatvezetésen saját, a kiállításra létrehozott munkáikról mesélnek,…
Tovább "Last Words – ONLINE TÁRLATVEZETÉS"Tárlatvezetés – Én kicsi szörnyem
Az Én kicsi szörnyem - szörnyek és képzeletbeli lények a gyerekkönyv-illusztrációban című kiállítást a kurátor, Révész Emese mutatja be.
A kiállítás középpontjában a kortárs magyar gyermekkönyvek szörnyképei és az Én kicsi Szörnyem című rajzpályázat gyerekalkotásai állnak. A tárlat lehetőséget ad a közös gondolkodásra arról, hogy belső félelmeik vizualizációja miképpen segít a gyerekeknek szorongásaik leküzdésében. A szörnyek ábrázolása meddig szorongásoldó…
Tovább "Tárlatvezetés – Én kicsi szörnyem"Tárlatvezetés az Én kicsi szörnyem
Az Én kicsi szörnyem - szörnyek és képzeletbeli lények a gyerekkönyv-illusztrációban című kiállítást Lucsánszky Ágnes múzeumpedagógus mutatja be.
A kiállítás középpontjában a kortárs magyar gyermekkönyvek szörnyképei és az Én kicsi Szörnyem című rajzpályázat gyerekalkotásai állnak. A tárlat lehetőséget ad a közös gondolkodásra arról, hogy belső félelmeik vizualizációja miképpen segít a gyerekeknek szorongásaik leküzdésében. A szörnyek ábrázolása meddig szorongásoldó…
Tovább "Tárlatvezetés az Én kicsi szörnyem"Tárlatvezetés az Ata meséi kiállításban
Somogyi-Rohonczy Zsófia művészettörténész-kurátor tárlatvezetése
A felvételt a Filmjátszó Műhely készítette. 018 tavaszán a portré, a néprajzi fotó és a divatfotó területén is kiemelkedőt alkotó magyar fotográfus, Ata Kandógyermekfotói mutatkoznak be a Deák17 Galériában. ATA KANDÓ (1913-2017) magyar fotóművésznő, aki egy fantasztikus életművet és példaértékű életet…
Tovább "Tárlatvezetés az Ata meséi kiállításban"STARTart
Interaktív pályaválasztási tanácsadás
Művészeti pályára szeretnél lépni, de nem kapsz használható válaszokat és tanácsokat az általad kiszemelt művészeti oktatásról vagy szakmáról? Középiskolába vagy már egyetemre jársz? Érdekelnek a kreatív és művészeti szakmák igazi kulisszatitkai? Ha a válaszod igen, akkor a Galéria STARTart sorozatát…
Tovább "STARTart"